Sierpniowy weekend - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Sierpniowy weekend

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku rozpoczęli akcję „Sierpniowy weekend”. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Chcąc wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców stwarzających zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu, mundurowi kontrolować będą przede wszystkim prędkość i stan trzeźwości siedzących za kółkiem.  Poza tym policjanci będą dokładnie sprawdzać czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi korzystają z fotelików. Przy tej okazji warto przypomnieć wszystkim udającym się w dalszą podróż, by sprawdzili przed jej rozpoczęciem stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie oraz obowiązkowe prawo jazdy.

Apelujemy przede wszystkim o rozwagę na drodze, o zachowanie skupienia podczas jazdy i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy by zawsze siadać za kółkiem trzeźwi, dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i zwracać uwagę na innych uczestników ruchu, szczególnie tych niechronionych (pieszych i kierujących jednośladami).

Pamiętajmy, ze przestrzegając przepisów przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Autor: st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski