Znakowali rowery całymi rodzinami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Znakowali rowery całymi rodzinami

Data publikacji 07.08.2019

Posiadacze jednośladów z naszego regionu, którzy zdecydowali się przybyć w miniony wtorek do budynku komendy, mogą czuć się bezpieczniejsi. Wczoraj (06.08.2019) odbyło się kolejne znakowanie rowerów w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku. Chętnych do zarejestrowania swoich dwóch kółek nie brakowało.

We wtorkowe południe rozpoczęło się kolejne zaplanowane znakowanie rowerów na terenie jednostki Policji we Włocławku. Trwające wakacje i słoneczna pogoda zachęcająca do korzystania z jednośladów a także możliwość osobistego poznania dzielnicowego z pewnością przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą akcją. Funkcjonariusze gościli w budynku komendy w ramach tej akcji nierzadko całe rodziny.

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowi przez kilka godzin nanosili specjalne numery identyfikacyjne na rowery i hulajnogi elektryczne. Mundurowi oznakowali łącznie 34 rowery i 2 hulajnogi. Zainteresowanych następnych spotkaniem w ramach akcji „Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego” zapraszamy w pierwszy wtorek września w godzinach 12-16.

Autor: st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • policjantka nanosi numer identyfikacyjny na ramę roweru a dzielnicowy przytrzymuje rower
  • policjantka rejestruje dane posiadacza roweru a w tle druga policjantka z dzielnicowym dokonują oznakowania roweru
  • policjantka znakuje rower a dzielnicowy sprawdza czy nie był kradziony
  • policjanci sprawdzają numery identyfikacyjne roweru na spodzie ramy