Podsumowanie „Weekendu majowego” na włocławskich drogach - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Podsumowanie „Weekendu majowego” na włocławskich drogach

Data publikacji 06.05.2019

Przez sześć dni majowego weekendu włocławscy policjanci zwracali szczególną uwagę na wszystkich użytkowników dróg sprawdzając, czy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Stan trzeźwości, odpowiednia prędkość, zachowanie w stosunku do pieszych, odpowiednie przewożenie dzieci- to między innymi okoliczności, na które zwracali uwagę kontrolujący mundurowi.

Policjanci rozpoczęli swoje działania we wtorku (30.04.19), a zakończyli je w niedziele (05.05.19). W  sposób szczególny zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu. Trzeźwość kierowców, nieprzekraczanie prędkości, przewożenie najmłodszych w fotelikach – to tylko niektóre z zagadnień poddawanych kontroli przez policjantów.

W czasie wydłużonego weekendu doszło do 38 zdarzeń drogowych - 1 wypadku oraz 37 kolizji. Do wypadku doszło w środę (01.05.19), w miejscowości Lubieniu Kujawskim na ulicy Kościuszki około godziny 20. Wstępnie mundurowi ustalili, że kierujący rowerem poruszając się chodnikiem potrącił osobę pieszą wychodzącą z za budynku, co spowodowało przewrócenie się rowerzysty na drogę. 29-letni rowerzysta z obrażeniami głowy została zabrana przez pogotowie do szpitala. Teraz włocławscy mundurowi pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać dokładne okoliczności wypadku.

Oprócz zdarzeń drogowych mundurowi przez 6 dni działań przeprowadzili 962 kontroli drogowych. W 244 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami karnymi. Sprawdzano również stan trzeźwości 1405 kierujących, z czego niestety w 5 przypadkach kontrole wykazały, że prowadzili pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnego rekordzistę policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Krasińskiego we Włocławku w niedzielę (05.05.19),  gdzie 49-latek prowadził pojazd po drodze publicznej mając ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.   

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Kontrola ruchu drogowego
  • Kontrola ruchu drogowego
  • Kontrola ruchu drogowego
  • Kontrola ruchu drogowego
  • Kontrola ruchu drogowego