Dwa zdarzenia na włocławskim odcinku autostrady A-1 - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Dwa zdarzenia na włocławskim odcinku autostrady A-1

Data publikacji 10.08.2018

Włocławscy policjanci prowadzą czynności, związane z dwoma zdarzeniami drogowymi w pobliżu m. Ludwinowo (gm. Lubień Kujawski) na autostradzie A-1. Najpierw doszło do zderzenia się osobówki z ciężarowym pojazdem, a godzinę później na tym samym pasie zderzyło się 5 pojazdów osobowych. Sześć osób trafiło do szpitala.

Dzisiaj (10.08.2018) około godziny 5 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na 204 kilometrze Autostrady A-1 (pow. włocławski). Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 56-letni kierujący samochodem osobowym marki citroen jadąc lewym pasem ruchu nagle zjechał na prawy pas i uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego. W wyniku zdarzenia 4 osoby z osobówki zostały przetransportowane do szpitala.

Natomiast godzinę później w związku z utrudnieniami na pasie prowadzącym w kierunku Gdańska,   doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 5 pojazdów osobowych. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący pojazdem seat nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył czterech pojazdów poruszających się powoli w związku z wcześniejszym wypadkiem. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Dokładne okoliczności wyjaśnią prowadzone postepowania. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski