Wiadomości

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych jednego dnia na włocławskich drogach

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci prowadzą dwa postępowania wobec dwóch mężczyzn, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. W jednym przypadku dalszą drogę udaremnili świadkowie, natomiast w drugim mundurowi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może im teraz grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (06.08.2018) przed godziną 16 włocławscy policjanci zostali powiadomieni, że przy ul. Płockiej we Włocławku świadkowie ujęli kierującego citroenem, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Po dotarciu mundurowi przejęli mężczyznę, którym okazał się 52-letni włocławianin. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z relacji świadka wynikało, że jadąc od Modzerowa i widząc dziwne zachowanie kierującego citroenem wyprzedził go uniemożliwiając dalszą jazdę. Po dojściu do pojazdu i otworzeniu drzwi wyczuł silną woń alkoholu. Świadek wyciągnął kluczyki z stacyjki i wspólnie z inną osobą czekali na przyjazd powiadomionych funkcjonariuszy.  

Do drugiego zatrzymania doszło około godziny 21 przy ul. Okrzei we Włocławku. Policjanci z   „patrolówki” zwrócili uwagę na poruszający się pojazd renault, który jechał ul. Wyszyńskiego i skręcał w ul. Okrzei. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli i od razu podczas rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu. Funkcjonariusze poddali 46-letniego włocławianina badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał on 2,6 promila alkoholu w organizmie.   

Teraz obaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski