Wiadomości

Podsumowanie działań „TIR” na włocławskim odcinku autostradowym

Data publikacji 06.08.2018

Od piątku (03.08.18) włocławscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. Głównym celem działań jest zapewnienie płynność ruchu na autostradzie i uświadomienie kierującym samochodami ciężarowymi zagrożeń związanych z manewrem wyprzedzania czy poruszania się lewym pasem.

Włocławscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z kolegami z innych komend przez, które przebiega autostrada A-1 i droga ekspresowa S-10 prowadzą od piątku (03.08.18) w godzinach od 6 do 22 działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. Okres wakacji to czas kiedy na autostradzie odbywa się wzmożony ruch pojazdów. Aby ten ruch odbywał się płynnie policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pojazdy ciężarowe, w tym czy stosują się do zakazów określonymi znakami drogowymi. Przez trzy dni (03.08.-05.08.18) działań mundurowi z Włocławka nie ujawnili na autostradzie nieprawidłowości związanych z wyprzedzaniem lub jazdą lewym pasem ruchu.

Działania „TIR” to również kontrola stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz stanu trzeźwości kierujących tymi pojazdami. W 26 skontrolowanych pojazdach ciężarowych policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości, a badani kierowcy byli trzeźwi.

Przypominamy, że takie działania, których celem jest upłynnienie ruchu na autostradzie prowadzone będą nadal i nie dotyczą one tylko samochodów ciężarowych.  

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...