Myśleli, że się uda ponowna kradzież - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Myśleli, że się uda ponowna kradzież

Data publikacji 03.08.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim zatrzymali trzech sprawców kradzieży dokumentów i pieniędzy z pojazdu zaparkowanego na posesji. W sprawie pomogli właściciele, którzy widząc kradzież dokonali ujęcia jednego ze sprawców, natomiast dalsze czynności policjantów pozwoliły na zatrzymanie pozostałej dwójki. Wszyscy usłyszeli zarzut wspólnej kradzieży, za który grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni w poniedziałek (30.07.2018) około godziny 1 w nocy. Z informacji wynikało, że zgłaszający ujęli sprawcę kradzieży dokumentów i pieniędzy z niezamkniętego pojazdu stojącego na posesji w jednej z miejscowości w gminie Lubraniec. Po dotarciu policjanci zatrzymali ujętego mężczyznę, którym okazał się 45-latek. Po przewiezieniu do komendy trafił on do policyjnego aresztu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast policjanci z Brześcia Kujawskiego prowadzili dalsze czynności, które pozwoliły na odtworzenie przebiegu kradzieży. Z ustaleń wynikało, że sprawcy godzinę wcześniej podjechali w pobliże posesji i widząc zaparkowany samochód postanowili dokonać kradzieży. Po przeskoczeniu przez ogrodzenie otworzyli drzwi niezamkniętego pojazdu i dokonali kradzieży pieniędzy oraz karty bankomatowej. Po około godzinie postanowili wrócić na miejsce i ponownie zaczęli przeszukiwać pojazd. Jednak w tym przypadku właściciele usłyszeli hałasy na podwórku i po wybiegnięciu z domu ujęli jednego ze sprawców, natomiast pozostali uciekli i odjechali pozostawionym  w pewnej odległości pojazdem.

Prowadzone czynności przez śledczych pozwoliły na wytypowanie pozostałej dwójki sprawców i już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali w miejscu zamieszkania 19-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Natomiast ostatni z trójki 50-latek został zatrzymany w środę (01.08.2018) także w miejscu zamieszkania i był mocno zdziwiony pojawieniem się mundurowych.

Materiał zebrany w sprawie pozwolił śledczym z Brześcia Kujawskiego na postawienie zarzutu wspólnego dokonania kradzieży pieniędzy i karty bankomatowej, którą próbowali wykorzystać przy płaceniu. Jednak transakcja został odrzucona i więcej razy nie korzystali z karty.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 19-latek jest sprawcą kradzieży roweru pozostawionego na jednej z ulic w Lubrańcu, której dokonał na jesieni ubiegłego roku oraz kradzieży laptopa dokonanej miesiąc wcześniej w jednej z miejscowości gminy Lubraniec. Za kradzież cudzej rzeczy całej trójce może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski