Wiadomości

Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku na autostradzie w powiecie włocławskim

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora, co było przyczyną zderzenia się kilku aut na podwłocławskim odcinku autostrady A-1. W wyniku tego zdarzenia osiem osób trafiło do szpitala, dwie z nich odniosły obrażenia ciała powyżej dni siedmiu.

Informacje o zdarzeniu dyżurny policji otrzymał wczoraj (29.07.18) po godz. 15.00. Wynikało z niej, że na A-1 na wysokości miejscowości Ustronie w gminie Lubanie zderzyło się kilka aut. Niezwłocznie skierowane tam zostały służby, które przez kilka godzin zabezpieczały miejsce zdarzenia oraz materiał dowodowy do sprawy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że auta jadące nitką w stronę Łodzi zaczęły w pewnym momencie hamować, co doprowadziło do najechania na siebie pojazdów. W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało pięć aut, z których jedno dachowało. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Do szpitala trafiło ośmiu podróżnych, w tym troje dzieci.  U dwojga z nich lekarze stwierdzili obrażenia ciała powyżej dni siedmiu – byli to: 35-letni kierowca opla, który dachował i 68-letnia pasażerka innego opla. Policjanci ustalili, że kierowcy aut uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi.

Obecnie nadal ustalane są dokładne okoliczności i przyczyna wypadku.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wakacyjnych wyjazdów. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze może zmienić się niespodziewanie, dlatego zdejmijmy nogę z „gazu”, stosujmy zasadę „ograniczonego zaufania” tak, aby w razie potrzeby w porę podjąć stosowne manewry.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski