Wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty

Data publikacji 02.07.2018

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku z udziałem motorowerzysty, do którego doszło w m. Pińczata. Kierowca skutera z obrażeniami trafił do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był pijany, badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek (29.06.2018) około godziny 18 policjanci zostali powiadomieni, że w m. Pińczata (gm. Włocławek) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Po dotarciu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący skuterem stracił panowanie nad jednośladem i zjechał na pobocze , gdzie się przewrócił na bok. W wyniku upadku mieszkaniec gminy Włocławek został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała. Funkcjonariusze ustalili, że 56-latek był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postepowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności i przebieg wypadku drogowego. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski