Piknik Niepodległościowy we Włocławku z udziałem policjantów - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Piknik Niepodległościowy we Włocławku z udziałem policjantów

Data publikacji 30.06.2018

Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka uczestniczyli w Pikniku Niepodległościowym, którego organizatorem był Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Szef Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski. Mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia sprzętu różnych formacji mundurowych, grup rekonstrukcyjnych , a także uczestniczenia w zabawach i konkursach zorganizowanych na pikniku.

Dzisiaj (30.06.2018) na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusza Łukowskiego odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszej części zaproszeni goście, wśród których byli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak oraz p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski uczestniczyli w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku w mszy Świętej za Ojczyznę, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Natomiast później na parkingach Hali Mistrzów we Włocławku czekało wiele atrakcji w ramach Pikniku Niepodległościowego dla mieszkańców Włocławka i okolic. W jednym miejscu można było obejrzeć  sprzęt wojskowy, strażacki czy policyjny wykorzystywany na co dzień przez mundurowych, jak również sprzęt historyczny zaprezentowany przez grupy rekonstrukcyjne i wiele innych ciekawych wydarzeń. Pomiędzy pojazdami rozlokowały się stoiska służb, gdzie organizowane były zabawy i konkursy nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Na stoisku policjantów z Bydgoszczy i Włocławka odwiedzający mogli obejrzeć policyjne radiowozy, w tym nieoznakowane bmw z wideorejestratorem, łódź motorową, quady, motocykle, a także specjalistycznego robota wspomagającego policjantów w ich służbie. Technik kryminalistyki pokazał walizkę, która umożliwia mu zbieranie śladów na miejscu zdarzenia, a dzięki naszym koleżankom każde dziecko miało możliwość pomalowania twarzy w piękne makijaże motyli, różnych zwierzaczków czy spidermenów.  Dorośli na specjalnie przygotowanym torze mogli przekonać się jak zachowuje się osoba w stanie nietrzeźwości i jaki to ma wpływa na zachowania na drodze. Pomagają w tym specjalne alcogogle imitujące stan nietrzeźwości.

Natomiast na dzieci czekały konkursy i zabawy związane z bezpiecznymi wakacjami. Najmłodsi za pomocą prac plastycznych pokazywały jak zachować się powinno nad wodą, a dla trochę starszych dzieci policyjni profilaktycy przygotowali pytania związane z bezpieczeństwem na drodze i wypoczynkiem nad wodą. Każdy z uczestników otrzymał od nas mały, słodki upominek.

Piknik Niepodległościowy to nie tylko konkursy  i pokazy sprzętu, ale także możliwość promowania przez przedstawicieli kadr naszej służby i zachęcania do wstąpienia w nasze szeregi, a dla policjantów prewencji  przypomnienie mieszkańcom o korzyściach płynących dla nich z uruchomionych aplikacji  MOJA KOMENDA oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.    

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...