Mundurowi nakręceni na pomoc dla Arka i Marcina - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Mundurowi nakręceni na pomoc dla Arka i Marcina

Data publikacji 29.06.2018

Mundurowi różnych formacji w dniach 22 maja – 30 czerwca 2018r. zrzeszenie w grupie „MUNDUR NA ROWERZE” organizują sztafetowy rajd rowerowy przez Polskę pod hasłem „WYKRĘĆ Z NAMI LEPSZE JUTRO”. Trasa rozpoczęła się w Białymstoku, a zakończenie będzie miało miejsce w Łodzi. Poprzez jazdę na rowerze koledzy wspierają st. sierż. Marcina Miniaka oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z Łodzi.

Sztafeta wystartowała 22 maja br. z Białegostoku i po przejechaniu ponad 6100 km oraz odwiedzeniu 133 miast zakończy się jutro 30 czerwca br. w Łodzi. Wzorem pierwszej sztafety przedstawiciele różnych służb zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze” jadą charytatywnie, a ich celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arka z Łodzi, którzy niosąc pomoc innym zostali ranni podczas akcji ratunkowej. Dzisiaj (29.06.2018) odbył się przedostatni etap sztafety, w którym oprócz przedstawicieli policjantów i strażaków z Włocławka wzięła udział drużyna Lumac Like Bike WTR z Włocławka. Liczną grupę rowerzystów przed komenda przywitał Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewcz, który podziękował cyklistom za zaangażowanie w pomoc swoim kolego i życzył im bezpiecznej dalszej jazdy do Kutna.

Jednym z symboli sztafety są dwie opaski przekazywane kolejnym uczestnikom etapów, a  symbolizują one dwóch naszych kolegów potrzebujących pomocy finansowej. Dodatkowo w czasie całej sztafety zbierane są dla dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii ze Szpitala Uniwersyteckiego z Łodzi maskotki, zabawki pluszaki oraz kolorowanki.

Przed uczestnikami kilkadziesiąt kilometrów przyjemnej jazdy w sprzyjających warunkach pogodowych i życzymy im bezpiecznej jazdy, a naszym kolegom Marcinowi i Arkowi jak najszybszego  powrotu do zdrowia. Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem http://mundurnarowerze.pl/mnr-2018.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...