23-latek odpowie za kilka "grzeszków" - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

23-latek odpowie za kilka "grzeszków"

Data publikacji 29.06.2018

Włocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w okolicy ulicy Piekarskiej we Włocławku uszkodził witryny sklepowe, a później włamał się do kiosku. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzisiaj (29.08.2018) w godzinach nocnych dyżurny został powiadomiony o mężczyźnie, który niszczy witryny sklepowe przy ulicy Piekarskiej we Włocławku. Natychmiast udali się na miejsce policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zauważyli niedaleko miejsca wybitej szyby mężczyznę oddalającego się w stronę jednej z bram. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 23-latka,  przy którym zabezpieczyli reklamówkę z wyrobami tytoniowymi i zdrapkami. Po przewiezieniu do komendy mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnego aresztu mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że sprawca uszkodził dwie witryny sklepowe oraz po wybiciu szyby w kiosku dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych i zdrapek. Dodatkowo po sprawdzaniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwo.

Kiedy 23-latek wytrzeźwieje usłyszy od śledczych zarzuty związane z uszkodzeniem witryn sklepowych oraz włamaniem do kiosku. Za te czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Prosto z komendy włocławianin trafi do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia 8-dni zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo związane z posiadaniem narkotyków.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski