Chwila nieuwagi i możemy stracić torebkę czy portfele - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Chwila nieuwagi i możemy stracić torebkę czy portfele

Data publikacji 27.06.2018

Włocławscy policjanci apelują o nie pozostawianie torebek czy portfeli w widocznym dla innych osób miejscu, a także przebywając w mieszkaniu zamykajmy na zamek drzwi wejściowe. Właśnie w takich okolicznościach utraciły swoje portfele i torebki włocławianki jednego dnia.

Włocławscy mundurowi wczoraj (26.06.2018) zostali powiadomieni o trzech przypadkach kradzieży torebki, portfeli na terenie Włocławka, gdzie właścicielki pozostawiły swoje mienie bez opieki lub nie zamknęły na zamek drzwi wejściowych do mieszkania.

Do pierwszej kradzieży doszło przy ulicy Zielnej we Włocławku w godzinach przedpołudniowych, gdzie zgłaszająca pozostawiła portfel z dokumentami na przednim siedzeniu pojazdu i zaczęła wyładowywać towar. Tę chwilę nieuwagi wykorzystał mężczyzna, który zabrał portfel i uciekł

Dwa kolejne przypadki to kradzież mienia z mieszkań przy ulicy Łubnej i Żytniej, gdzie sprawca wykorzystał fakt niezamknięcia na zamek drzwi wejściowych. W pierwszym sprawca z mieszkania zabrał dwa portfele z dokumentami, natomiast w drugim ukradł torebkę z portfelem.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności kradzieży mienia i przypominają że:

  • Nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi do domu, mieszkania.

  • Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów przy drzwiach wejściowych, gdyż nawet krótka chwila wystarczy obcej osobie do kradzieży mienia.

  • Nie zostawiajmy otwartych drzwi czy okien w samochodzie nawet podczas otwierania bramy, wyładunku rzeczy z pojazdu.

  • Nie pozostawiajmy cennych rzeczy na desce rozdzielczej czy siedzeniu.

  • Kiedy utracimy dokumenty czy kartę płatniczą to natychmiast zastrzeżmy je.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski