Wiadomości

Piknik z okazji 90-lecia Szkoły w Przywieczerzynie z udziałem policjantów

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci z Brześcia Kujawskiego i Włocławka uczestniczyli w pikniku z okazji 90-lecia Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie (gm. Lubanie). Piknik odbył się na zakończenie szkoły i był dobrą okazją do przypomnienia dzieciom i dorosłym o ich bezpieczeństwie podczas wakacji.

Włocławscy policjanci przed zbliżającymi się wakacjami i podczas nich chętnie uczestniczą w piknikach, które pozwalają mundurowym na kontakt ze społecznością lokalną. Dlatego kiedy policjanci z Brześcia Kujawskiego i Włocławka otrzymali zaproszenia na piątkowy (22.06.2018) ostatni przedwakacyjny piknik z okazji 90-lecia Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie chętnie się tam udali. Oprócz pokazania policyjnego sprzętu, w tym radiowozu mundurowi każdej chętnej osobie umożliwili oznakowanie roweru. Znakowanie to nie tylko naniesienie numeru, ale również rozmowa z ich użytkownikami o bezpiecznym korzystaniu z dróg. Jednym z elementów poprawiających ich bezpieczeństwo jest noszenie kamizelek odblaskowych nie tylko przez pieszych, ale także przez rowerzystów.

Natomiast dzielnicowi z Brześcia Kujawskiego promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i chętnie odpowiadali na pytania mieszkańców o jej zaletach. Przypomnieli, że każda osoba poprzez aplikację zamieszczoną na stronach wszystkich jednostek Policji może poprzez naniesienie miejsca zagrożone wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swojej lokalnej społeczności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski