Weekend na drogach miasta i powiatu włocławskiego - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Weekend na drogach miasta i powiatu włocławskiego

Data publikacji 25.06.2018

Trzy wypadki drogowe, w których trzy osoby zostały poszkodowane, a także zatrzymanie pięciu nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na włocławskich drogach. Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadków. Natomiast sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd do którego trafią materiały. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może im grozić kara do 2 lat pobawienia wolności.

Trzy wypadki drogowe, w których 3 osoby odniosły obrażenia to bilans ostatniego weekendu na drogach. Do pierwszego wypadku doszło w piątek (23.06.2018) około godziny 18:20 w m. Bogucin (gm. Fabianki) na drodze K-67. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 26-letnia kierująca peugeotem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa 33-letniemu kierującemu motocyklem suzuki. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że byli trzeźwi.

Dwa kolejne wypadki odnotowaliśmy w sobotę (23.06.2018). Pierwsze zdarzenia miało miejsce w m. Zuzałka (gm. Włocławek), gdzie około godziny 13 doszło do potrącenia rowerzysty. Po dotarciu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 28-letni kierujący pojazdem osobowym opel potrącił rowerzystę, który wyjechał z drogi podporządkowanej. W wyniku zderzenia do szpital przetransportowano 62-letniego rowerzystę. Kierujący pojazdem opel był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 28-latek prowadził pojazd bez uprawnień. Za to wykroczenie policjanci ruchu drogowego ukarali go mandatem karnym.

Do ostatniego wypadku doszło we Włocławku, gdzie około godziny 23:40 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulicy Okrzei z Wyszyńskiego. Wstępnie ustalono, że 42-letni kierujący pojazdem peugeot jadąc ulicą Wieniecką w stronę ulicy Wyszyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-latkowi jadącemu vw w kierunku ulicy Toruńskiej. W wyniku uderzenia 23-letnia pasażerka vw z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi, natomiast 42-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

W sprawach wypadków prowadzone są teraz postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią dokładne okoliczności i przebieg zdarzeń. Rowerzysta, który uczestniczył w wypadku drogowym odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej i może mu grozić kara aresztu oraz wysoka grzywna.

Niestety pomimo licznych apeli nadal znajdują się kierowcy, którzy wsiadają na tzw. „podwójnym gazie”. Przez weekend włocławscy policjanci zatrzymali pięć takich osób.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (22.06.2018) około godziny 10 w Dobiegniewie (gm. Włocławek), gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki vw. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 28-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego prowadził mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia tylko około godziny 20 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze K-91 w Kazimierzewie (gm. Lubanie). Po dotarciu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 49-letni kierujący pojazdem nissan stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, które wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotę (23.06.2018) tuż po 3 w nocy funkcjonariusze ruchu drogowego widząc nietypowe zachowania na drodze kierującego citroenem zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych okazały się trafne, gdyż 52-latek miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Do dwóch ostatnich zatrzymań za jazdę w stanie nietrzeźwości doszło w niedzielę (24.06.2018). W pierwszym przypadku tuż po godzinie 3 w nocy dyżurny został powiadomiony o kolizji drogowego w Szpetalu Górnym przy ulicy Włocławskiej. Kiedy policjanci dotarli ustalili, że 23-letni kierujący bmw podczas wykonywania manewru cofania uderzył w pojazd peugeot. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości, który wykazał że mieszkaniec Włocławka prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Zatrzymanie drugiego kierującego w stanie nietrzeźwości możliwe było dzięki świadkom nietypowej jazdy citroena, którzy informowali dyżurnego i wskazali miejsce postoju pojazdu z osobą w środku. Do całego zdarzenia doszło około godziny 12:30 przy ulicy Wienieckiej we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jedzie on za pojazdem citroen, którego kierowca dziwnie się zachowuje na drodze. Będąc na ulicy Kapitulnej kierujący citroenem wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym pod prąd i później kontynuował jazdę środkiem jezdni ulicą Obwodową. Po dojechaniu na ulicę Wieniecką pojazd zatrzymał się na parkingu osiedlowym. Kiedy zgłaszający zauważył patrol zatrzymał ich i wskazał pojazd, w którym kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności przesiadł się na miejsce pasażera. Mundurowi zatrzymali 39-latka, który trafił do komendy, gdzie przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Włocławka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Włocławscy policjanci prowadzą postępowania wobec całej piątki dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdami mechanicznymi. Za ten czyn może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast dodatkowo osoby, które spowodowały kolizje i nie posiadały uprawnień do kierowania pojazdami odpowiedzą za popełnione wykroczenia.   

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski