Włocławska komenda gościła klasę mundurową - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Włocławska komenda gościła klasę mundurową

Data publikacji 14.06.2018

Klasa mundurowa z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku odwiedziła włocławskich policjantów. Celem było zapoznanie się praktyczne ze strukturą organizacyjną Policji oraz czym zajmują się poszczególne wydziały w ramach podpisanego przez szkołę i policję porozumienia o współpracy.

Wczoraj (13.06.2018) w budynkach włocławskiej komendy gościliśmy uczniów I klasy licealnej o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku. Wizyta jest jednym z elementów  kilkuletniej współpracy włocławskich policjantów z szkołą. W ramach realizowanego porozumienia młodzież podczas praktycznych zajęć mogła poznać od tzw. „kuchni” specyfikę służby w dwóch wydziałach.

Pierwszym etapem była wizyta w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, gdzie mundurowi pokazali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz opowiedzieli o zadaniach wykonywanych podczas służby patrolowo-interwencyjnej.  

Później klasa przeszła do Wydziału Ruchu Drogowego, w którym funkcjonariusz zapoznał ich z zadaniami realizowanymi na drogach przez policjantów. Takie spotkanie to dobra okazja do przypomnienia młodym osobom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za pomocą specjalnej tuby wszyscy mogli przekonać się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu.

Na każdym etapie spotkania funkcjonariusze podkreślali jak ważnym elementem ich służby jest bezpieczeństwo, czy to na drodze podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia, czy podczas podejmowanych interwencji.

Ostatnim przystankiem ciekawej lekcji było przybliżenie procesu rekrutacji do służby, a także udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące tej rekrutacji. Z ilości zadawanych pytań można wnioskować, że część uczestników będzie chciała po ukończeniu edukacji wstąpić w szeregi Policji.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski