Piknik integracyjny z udziałem włocławskich policjantów - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Piknik integracyjny z udziałem włocławskich policjantów

Data publikacji 11.06.2018

Dobra pogoda sprzyja organizowaniu pikników rodzinnych w plenerze. Na takich spotkaniach nie może zabraknąć mundurowych z włocławskiej komendy, którzy poprzez zabawę uczą i pokazują dzieciom jak można bezpiecznie wypoczywać nad wodą w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo…nad wodą” oraz rozmawiają z dorosłymi mieszkańcami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W sobotę (09.06.2018) policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym przy Szkole Podstawowej nr 5 we Włocławku. To dobra okazja, żeby przybliżyć uczestnikom naszą służbę i sprawić, by dzieci mogły choć  przez chwilę poczuć się jak policjant. Mali mieszkańcy naszego miasta zobaczyli policyjne quady i  radiowóz. Dodatkowo wspólnie z przedstawicielką prewencji za pomocą kartki papieru tworzyły pamiątkę z pikniku z odciskami ich własnych paluszków i dłoni.

W ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo…nad wodą” mundurowi przeprowadzili konkursy z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Każde dziecko uczestniczące w konkursach i zabawach otrzymywało upominki. Po roześmianych twarzyczkach dzieci widać, że taka forma spotkań z najmłodszymi pozwala w przyjazny sposób przekazać kilka rad związanych z ich bezpieczeństwem.

Spotkania ze społeczeństwem, nie tylko z dziećmi, ale również z ich opiekunami, to dobra okazja do przybliżenia aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta uruchomiona przez MSWiA aplikacja pozwala wskazać na mapie miejsca zagrożone, które policjanci weryfikują i podejmują czynności celem poprawy bezpieczeństwa. Dzięki takim zgłoszeniom od mieszkańców możemy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski