Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”

Data publikacji 04.06.2018

Przez pięć dni włocławscy policjanci brali udział we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy wolne dni i sprzyjającą aurę postanowili wykorzystać na piesze, rowerowe, czy też zmotoryzowane wycieczki.

Długim weekendom z reguły towarzyszy zwiększony ruch na drogach, bowiem spora część z nas postanawia wykorzystać wolne dni na różnego rodzaju wyprawy. Podczas minionego wydłużonego weekendu do wycieczek poza dom zachęcała też słoneczna aura. Dlatego też już od środy 30 maja br. do wczoraj 3 czerwca włocławscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, a także ich stan trzeźwości. Zwracali również uwagę na to czy piesi stosują się do przepisów tj. na prawidłowość poruszania się po drodze i używanie elementów odblaskowych, które są obowiązkowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Efekt tych weekendowych działań to 724 kontrole pojazdów i 1440 kontroli stanu trzeźwości, w wyniku których 6 nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z dróg. Policjanci nałożyli za przewinienia drogowe 220 mandatów, z czego ponad 140 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a pozostałe między innymi nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, czy też niewłaściwego wyprzedzania. W 24 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia. Zły stan techniczny, bądź brak ważnych badań technicznych skutkował zatrzymaniem 44 dowodów rejestracyjnych.

Podczas minionego weekendu na terenie działania włocławskiej policji odnotowano 36 kolizji i 3 wypadki, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek