Zwierzęta na drodze – zachowaj ostrożność - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Zwierzęta na drodze – zachowaj ostrożność

Data publikacji 01.06.2018

Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza gdy wjeżdżamy w tereny leśne, gdyż w każdej chwili może tam wbiec na jezdnię dzika zwierzyna. Wczoraj (31.05.18) z takimi niespodziewanymi "gośćmi" na drodze spotkali się kierowcy dwóch aut – jedno uderzyło w drzewo, a drugie dachowało. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8.00 na drodze K-91 w gminie Kowal. Z ustaleń policjantów wynika, że 50-letni kierowca audi, chcąc ominąć łosia, który nagle wbiegł na jezdnię, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się na przydrożnych krzakach. Kierujący był trzeźwy, trafił do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Druga niebezpieczna sytuacja na drodze miała miejsce około godziny 15.00 w gminie Brześć Kujawski. Tutaj audi podróżowało pięć młodych osób w wieku od 16 do 19 lat, gdy w pewnej chwili na jezdnię wbiegło zwierzę. Mundurowi ustalili, że kierująca autem 18-latka, w celu uniknięcia zderzenia, zjechała na pobocze, gdzie następnie doszło do dachowania pojazdu. Do szpitala trafiły wszystkie osoby jadące autem, całe szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Apelujemy więc o zachowanie ostrożności na drodze i przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu. Zwracajmy baczną uwagę na znaki informujące nas o możliwych zagrożeniach i kontrolujmy co dzieje się na drodze i w jej rejonie. Pamiętajmy, że w każdej chwili na jezdnię może wbiec dzika zwierzyna, a jadąc z nadmierną prędkością, kierowca może nie zdążyć bezpiecznie wyhamować.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek