Włocławscy policjanci znakowali rowery w komendzie - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Włocławscy policjanci znakowali rowery w komendzie

Data publikacji 16.05.2018

Pogoda sprzyja rowerowym eskapadom, jest to więc doskonały moment, aby oznakować swój jednoślad i tym samym zabezpieczyć go przed kradzieżą. Wczoraj (15.05.18) do włocławskiej komendy zgłosiło się w tym celu 57 posiadaczy rowerów.

Oznakowanie roweru przez policjantów to jedna z możliwości, która może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka jego kradzieży. Naniesiony na ramę numer identyfikacyjny trafia następnie do policyjnej bazy, a właściciel otrzymuje dokument potwierdzający tę czynność.

Jest duże prawdopodobieństwo, że złodziej nie pokusi się na rower zabezpieczony przez policjantów. A gdyby jednak go ukradł i następnie zamazał naniesiony numer, to taka ingerencja mechaniczna, widoczne ślady usuwania oznaczeń od razu budzą podejrzenia, co do uczciwości jego posiadacza.

Włocławscy policjanci od wielu już lat prowadzą akcję znakowania rowerów. Przypomnijmy, czynności tej można dokonać w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Osoby zainteresowane znakowaniem mogą tego dnia zgłosić się do komendy wraz z rowerem, zabierając też dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność roweru (karta gwarancyjna, paragon). Po odpowiednim sprawdzeniu następuje naniesienie urządzeniem znakującym numeru identyfikacyjnego. Znakowanie jest bezpłatne.

Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od godz.12-16 do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku ul. Okrężna 25 we Włocławku. O ewentualnych zmianach terminu znakowania będziemy informować na bieżąco.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski