Wiadomości

Festyn „Wiosenna moc wrażeń” z udziałem włocławskich policjantów.

Data publikacji 14.05.2018

W sobotni majowy ciepły dzień na Placu Grodzkim odbył się festyn „Wiosenna Moc wrażeń” zorganizowany przez Zespół Szkół Akademickich we Włocławku. Nie mogło zabraknąć również mundurowych, którzy pokazali dzieciom i młodzieży sprzęt policyjny oraz zachęcali dorosłych do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Dobra pogoda sprzyjała w sobotę (12.05.18) uczestnikom festynu „Wiosenna moc wrażeń” zorganizowanego dla mieszkańców przez Zespół Szkół Akademickich. Podczas imprezy na Placu Grodzkim nie mogło zabraknąć służb mundurowych. Organizatorzy przygotowali koncerty, gry sportowe, pokazy taneczne, a policjanci na swoim stoisku zaprezentowali dzieciom policyjne motocykle i quada. Nie mogło również zabraknąć walizki technika kryminalistycznego, dzięki której dzieci mogły zabrać do domu pamiątkę w postaci swoich odcisków palców.

Natomiast dorośli za pomocą specjalnych alkogogli i narkogogli „na własnej skórze” mogli przekonać się jak zachowuje się organizm po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających i jakie mogą być skutki jazdy autem w takim stanie. Policjanci ruchu drogowego nie tylko zaprezentowali policyjne motocykle, ale również promowali wśród uczestników, jak ważnym elementem poprawiającym ich bezpieczeństwo jest noszenie elementów odblaskowych.    

To również dobra okazja do przybliżenia mieszkańcom funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Aplikacja „Moja Komenda” pozwala w szybki sposób za pomocą smartfona uzyskać informację o dzielnicowym z danego rejonu i kontakcie z nim. Natomiast Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala lokalnej społeczności mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicy poprzez zaznaczenie na mapie miejsc zagrożonych. Dostęp do aplikacji jest możliwy na stronach internetowych każdej komendy, a każda informacja przekazana w ten sposób  jest sprawdzana przez policjantów.

Taka forma działań profilaktycznych w plenerze pozwala mundurowym na bliższy kontakt z lokalną społecznością i wskazywanie mieszkańcom, że mogą mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy korzystając z aplikacji udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...