Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z Brześcia Kujawskiego już następnego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Obaj napadli i okradli przypadkowo spotkanego nieznajomego, z którym wcześniej pili alkohol, bo ten zaprosił ich na "imprezę pod chmurką". Dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Teraz za ten czyn odpowiedzą przed sądem, grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek (08.05.18) w godzinach popołudniowych w rejonie sklepu spożywczego w Brześciu Kujawskim. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że pokrzywdzony po przyjeździe do miasta i zakupie alkoholu zaproponował dwóm stojącym przy sklepie mężczyznom wspólne spożywanie alkoholu "pod chmurką". W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaatakował organizatora spotkania, który przewrócił się. Wówczas napastnik przytrzymał ofiarę i z kieszeni wyciągnął portfel, który odrzucił do drugiego z mężczyzn. Po zabraniu z portfela kilku tysięcy złotych sprawcy zbiegli. Mundurowi pracując nad sprawą ustalili, że rozboju mogli dokonać dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, których zatrzymali już następnego dnia (09.05.18). Obaj, w wieku 26 i 27 lat, trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Śledczy, podczas przeszukania mieszkania 26-latka, ujawnili odzież, która została zakupiona za skradzione pieniądze.  

Dzisiaj (11.05.18) mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty rozboju. Za ten czyn może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski