Policyjni goście w szkole - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policyjni goście w szkole

Data publikacji 09.05.2018

Dzielnicowi, funkcjonariusze ruchu drogowego i ogniwa wodnego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kąkowej Woli, gdzie rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Największą jednak atrakcją był Atos – pies służbowy, który pochwalił się przed dziećmi swoimi umiejętnościami i posłuszeństwem.

W ramach trwającego obecnie Tygodnia Bibliotek policjanci skorzystali z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, której filia mieści się w Szkole Podstawowej w Kąkowej Woli. Była to doskonała okazja do spotkania z uczniami różnych grup wiekowych i porozmawiania o bezpieczeństwie w okresie wiosenno-letnim. Okres ten sprzyja wycieczkom rowerowym, wypoczynkowi nad wodą, zabawom na świeżym powietrzu. W związku z powyższym mundurowi przypomnieli, jakich zasad należy przestrzegać, aby uniknąć niemiłych zdarzeń.

Policjantka ruchu drogowego omówiła bezpieczne poruszanie się po drodze jako pieszy, bądź rowerzysta. Przypomniała także o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze.

Dzielnicowi z komisariatu w Brześciu Kujawskim przestrzegali przed wpuszczaniem do domu osób nieznajomych, a także informowali dzieci o tym, jak należy się zachować, gdy na ulicy, bądź placu zabaw zaczepia nas obca osoba.

Natomiast policjant z ogniwa wodnego przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. Zwrócił uwagę na to, by kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie są ratownicy, którzy w razie potrzeby udzielą nam pomocy.

Dzieciaki mogły obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów różnych ogniw i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze siadając za kierownicą radiowozu, czy policyjnego motocykla.

Jednak chyba największą atrakcją był dla uczniów czworonożny funkcjonariusz – pies służbowy Atos. Zaprezentował on swoje umiejętności i posłuszeństwo wobec opiekuna. Z kolei przewodnik psa opowiedział o tym jak przebiega szkolenie policyjnych psów i jakie zadania wykonują podczas codziennej służby.

Spotkanie obfitowało w radość, uśmiechy i sporą dawkę ważnych informacji o bezpieczeństwie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...