Wiadomości

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i inauguracja akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” we Włocławku i powiecie

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawodnicy włocławskich szkół rywalizowali w Zespole Szkół nr 11, zaś uczniowie z powiatu walczyli w Grabkowie. Zawody były też doskonałą okazją do zainaugurowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W sobotę (21.04.18) funkcjonariusze ruchu drogowego uczestniczyli w powiatowych eliminacjach 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Zespole Szkół nr 11 we Włocławku rywalizowały drużyny z terenu miasta, z kolei w Zespole Szkół w Grabkowie spotkała się młodzież z powiatu.

Uczniowie walczyli o zwycięstwo najpierw w konkurencji teoretycznej tj. teście wiedzy o ruchu drogowym, a następnie musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu jazdy na rowerze po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Spotkanie było też doskonała okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze i zainaugurowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, która promuje bezpieczeństwo rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Na koniec zawodów komisja wyłoniła zwycięzców, którzy 19 maja br. reprezentować będą szkoły na eliminacjach okręgowych w Tłuchowie (powiat lipnowski). Z Włocławka na eliminacje te pojedzie drużyna z Gimnazjum nr 11, zaś ze szkół w powiecie najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Grabkowie - Szkoła Filialna w Więsławicach i Gimnazjum Publicznego w Grabkowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek