Uważaj, kogo wpuszczasz do mieszkania - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Uważaj, kogo wpuszczasz do mieszkania

Data publikacji 15.11.2016

Nieprzyjemnie zakończyły się wizyty nieznajomych osób w mieszkaniach pokrzywdzonych. Łupem „gości” padła m.in.biżuteria, telefon komórkowy, karty bankomatowe, pieniądze. Zwracajmy baczną uwagę na to, kogo wpuszczamy do naszych mieszkań. Zasada ograniczonego zaufania może przyczynić się do tego, że nie staniemy się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie z osobą nieznajomą nie zawsze może skończyć się nawiązaniem nowej, dobrej znajomości. Czasami okazuje się, że taka osoba nie ma przyjaznych zamiarów. Przekonały się o tym osoby, które w swoim mieszkaniu „zagościły” nieznajomych.
Do jednego ze zdarzeń doszło kilka dni temu przy ul.Łanowej. Ten przypadek zakończył się kradzieżą telefonu komórkowego, zegarka, kart bankomatowych, pieniędzy. Jej okoliczności wskazują jednak na niefrasobliwość pokrzywdzonego. Z ustaleń policyjnych wynika bowiem, że 23-letni mężczyzna zaprosił do swego mieszkania nieznajomego, aby wypić z nim alkohol. Kiedy razem spożyli pewną ilość trunku 23-latek zasnął w swoim mieszkaniu i nie bardzo miał świadomość, co dzieje się z jego kompanem. Kiedy się przebudził po towarzyszu od butelki nie było śladu. Okazało się również, że zniknęło kilka przedmiotów należących do 23-latka oraz jego matki. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.
Nieco inny przebieg miało zdarzenie, do którego doszło wczoraj (14.11) w Lubieniu Kujawskim.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że do domu 74-letniej kobiety wszedł nieznajomy mężczyzna. Przy sobie miał kartkę z naklejonym obrazkiem o treści religijnej oraz informacją, że ma chorą żonę i dzieci. Po krótkiej rozmowie kobieta postanowiła wesprzeć nieznajomego i przekazała mu pewną kwotę pieniędzy. Ten jednak wszedł razem z kobietą do pokoju i prosił, aby przekazała mu jeszcze jakąś odzież. Kiedy jednak 74-latka stwierdziła, że nie ma takich możliwości mężczyzna wyszedł. Po krótkiej chwili kobieta zorientowała się, że z półki segmentu znajdującego się w pokoju zniknęła szkatułka, w której była biżuteria, zegarek.
Niestety w tym przypadku okazana pomoc nieznajomemu okazała się nieprzyjemna w skutkach.
Mając na uwadze opisane zdarzenia włocławscy policjanci apelują!- zwracaj uwagę na to, kogo wpuszczasz do mieszkania, jeśli już do tego dojdzie „nie spuszczaj z oka” nieznajomego, zwracaj uwagę na to, co dzieje się wokół, staraj się stosować zasadę ograniczonego zaufania, a być może unikniesz w ten sposób stanie się ofiarą przestępstwa! Jeśli zauważysz jakąś niepokojącą sytuację natychmiast powiadom odpowiednie służby!

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Lidia Popielińska