Policjanci z Kowala ostrzegają seniorów przed oszustami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjanci z Kowala ostrzegają seniorów przed oszustami

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowalu spotkali się wczoraj z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem, gm. Baruchowo. Funkcjonariusze ostrzegali uczestników przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Dzielnicowy wyjaśniał sposób działania sprawców i udzielał rad jak nie stać się ich ofiarą. Na zakończenie mundurowi rozdali uczestnikom ulotki informacyjne z omawianym zagadnieniem.

Dzielnicowy oraz funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kowalu byli wczoraj (29.07.2020) gośćmi Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem. Policjanci spotkali się tam z pensjonariuszami, z którymi rozmawiali na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Zwracali uwagę na to, że przestępcy zazwyczaj wybierają osoby starsze i podając się za członka rodziny bądź funkcjonariusza publicznego, usiłują wyłudzić od seniorów pieniądze. Mundurowi apelowali o zachowanie czujności i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz podczas rozmów telefonicznych. Przestrzegali, by pod żadnym pozorem nie przekazywać nieznajomym ani rzekomym policjantom swoich kosztowności. Dzielnicowy radził także, by spróbować zweryfikować otrzymane telefonicznie prośby dzwoniąc do członków rodziny lub od razu powiadomić o tym fakcie policję.

Na zakończenie spotkania policjanci rozdali pensjonariuszom ulotki informacyjne, na których seniorzy mogli znaleźć opisy najczęściej stosowanych przez oszustów metod działania oraz cenne rady jak nie stać się ich ofiarą.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski