Weekend na drogach powiatu włocławskiego - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Weekend na drogach powiatu włocławskiego

Data publikacji 13.01.2020

Od piątku do niedzieli policjanci z włocławskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących na drogach naszego powiatu. Dwóch z nich poruszało się rowerami, a dwóch pozostałych samochodami. Każdy z nich poniesie teraz konsekwencje swojego zachowania.

W piątek (10.01.2020) rano funkcjonariusze ruchu drogowego zostali skierowani do miejscowości Smólsk, gdzie miało dojść do potrącenia kierującej rowerem. Mundurowi zastali we wskazanym miejscu kobietę leżącą w rowie przy jednośladzie, wobec czego wezwali pogotowie ratunkowe. W rozmowie z 56-letnią cyklistką policjanci ustalili, że nie doszło do żadnego potrącenia. Mieszkanka Włocławka jadąc ulicą nagle straciła panowanie nad kierownicą i sama wjechała do rowu. Okazało się, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przybyła na miejsce załoga karetki nie stwierdziła, by kobieta doznała poważnych obrażeń.

W trakcie wykonywania czynności z 56-latką, na miejsce przyjechał rowerem jej 59-letni mąż. Od niego także wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał niecałe 2 promile alkoholu w organizmie.

Po badaniach lekarskich małżeństwo trafiło na komendę, gdzie trzeźwiało w policyjnych celach. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi każdemu mandat karny do 500 zł.

Z kolei w niedzielne popołudnie (12.01.2020) oficer dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie o smarcie, który swoim stylem jazdy ma stwarzać zagrożenie na drodze K-91. Policjanci namierzyli wskazany pojazd wyjeżdżający z parkingu przy jednym z lokali gastronomicznych. Po zatrzymaniu do kontroli wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. 51-letni mieszkaniec gm. Choceń ledwo „trzymał się” na nogach, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, iż mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ze swojego postępowania 51-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed oblicze wymiaru sprawiedliwości trafi również inny mieszkaniec gm. Choceń, który w niedzielę późnym wieczorem także kierował autem po pijanemu.

Obywatelską postawą wykazał się świadek, który ujawnił nietrzeźwego mężczyznę za kierownicą volkswagena, stojącego w rowie w miejscowości Rzeżewo, gm. Lubień Kujawski, a następnie wezwał na miejsce służby. Policjanci z posterunku w Izbicy Kujawskiej zbadali stan trzeźwości 47-latka i potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi sporządzili niezbędną dokumentację ze zdarzenia i zatrzymali mieszkańcowi  gm. Choceń uprawnienia do kierowania.

Za spowodowanie kolizji grozi mu mandat karny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 lat za kratami.

Policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę i przypominają, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości także podlega karze. Poza tym wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski