Wiadomości

Mundurowi rozmawiali z wolontariuszami WOŚP o bezpieczeństwie podczas zbiórki pieniędzy

Data publikacji 10.01.2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbliża się dużymi krokami. Włocławscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób kwestujących. W tym celu m.in. spotykali się z wolontariuszami i udzielali im cennych wskazówek, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo.

Kilkuset wolontariuszy będzie kwestować na terenie naszego miasta i powiatu dla WOŚP. Dla większości będzie to kolejna okazja, aby „zagrać” dla potrzebujących. Niemniej jak co roku policjanci przed finałem mają możliwość spotkania się z wolontariuszami i przekazania im kilku cennych podpowiedzi, jak zachować maximum bezpieczeństwa, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia itp.

Dzisiaj (10.01.2020) w Centrum Kultury Browar B odbyło się szkolenie dla osób kwestujących, które przeprowadzili policjanci prewencji i ruchu drogowego oraz strażnicy miejscy. Oprócz wskazania, gdzie będą się znajdować np. miejsca dla wolontariuszy z ciepłą herbatą, gdzie znajdować się będzie Sztab WOŚP, jakie są ważne numery kontaktowe, jakie samochody będą przewozić wolontariuszy, omówione również zostały inne zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Policjanci sugerowali, aby na ulicach kwestować do zapadnięcia zmroku, do godz.16, a po tej godzinie na placu imprezy przy Zielonym Rynku, aby zbierać datki w miejscach dobrze oświetlonych, gdzie ruch uliczny jest znaczny. Unikanie miejsc odludnych, ciemnych zakamarków, kwestowanie niepełnoletnich w towarzystwie osoby pełnoletniej, zbieranie datków w grupie, zwracanie uwagi na zabezpieczenie puszek to kolejne z zagadnień, o których mówili mundurowi.

Nie zabrakło również informacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poruszania się po ulicach-poruszanie się prawidłową stroną jezdni, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Najmłodsi z kwestujących otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które mają posłużyć im podczas poruszania się po ulicach.

Mundurowi w czasie pełnienia swej służby będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy a także zwracać uwagę na inne zdarzenia.

Pamiętajmy! Każda osoba kwestująca musi posiadać przy sobie identyfikator (na którym jest numer identyfikacyjny, zdjęcie, imię, nazwisko) oraz odpowiednio oznaczoną puszkę.

Życzymy wszystkim bezpiecznego kwestowania i pełnych puszek!

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski