Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie włocławskim - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie włocławskim

Data publikacji 08.01.2020

Wczoraj na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Przedsięwzięcie to realizowane jest cyklicznie w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych na drogach. W wyniku wczorajszej akcji funkcjonariusze ujawnili ponad 120 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Kary nie uniknęli także kierujący, którzy naruszyli inne przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj (07.01.2020) policjanci ruchu drogowego w całej Polsce prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną na drogach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te polegały na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

W wyniku wczorajszej akcji policjanci ruchu drogowego z Włocławka dokonali kontroli ponad 200 pojazdów i ujawnili ponad 120 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości i kilkanaście innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Do działań wykorzystano radiowozy oznakowane i nieoznakowane z wideorejestratorami oraz ręcznymi miernikami prędkości.

Nadmierna prędkość to od lat najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych, która generuje najwięcej ofiar śmiertelnych. Zagrożeni skutkami brawurowej jazdy są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, także piesi, którzy nie mają żadnych szans na przeżycie w starciu z rozpędzonym pojazdem. Z uwagi na to policjanci organizują cykliczne akcje pomiaru prędkości, by wyeliminować z ruchu piratów drogowych i zwiększyć bezpieczeństwo pozostałych użytkowników dróg.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • policjant mierzy prędkość zbliżających się aut
  • policjant korzystający z ręcznego miernika prędkości
  • funkcjonariusz rozpoczynający kontrolę pojazdu
  • funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę pojazdu