Zatrzymany za włamanie i kradzież modemu - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Zatrzymany za włamanie i kradzież modemu

Data publikacji 02.01.2020

Szybkie powiadomienie obsługi urządzeń do krypto-waluty pozwoliło zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę włamania i kradzieży modemu. 32-latek trafił do policyjnego aresztu mając 0,7 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem.

Wczoraj (01.01.2020) po godziną 9 włocławscy policjanci udali się do jednego z lokali przy ulicy Kaliskiej, gdzie zgodnie z relacją zgłaszającej ma właśnie dochodzić do włamania. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali w środku mężczyznę oraz uszkodzone elementy bankomatu do wymiany krypto-waluty. Z jego relacji wynikało, że nie wie kto uszkodził urządzenie. Policjanci nie dali wiary w takie  tłumaczenie i po przejrzeniu monitoringu zatrzymali 32-latka. Podczas dalszych czynności ujawniony został łom schowany w koszu na śmieci oraz przygotowany do wyniesienia modem z bankomatu. Zatrzymany trafił do policyjnej celi mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.  

Dzisiaj (02.01.2020) śledczy przedstawili mieszkańcowi Włocławka zarzut włamania do urządzenia i kradzieży modemu. Za swoje postępowanie może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski