Weekend „andrzejkowy” za nami - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Weekend „andrzejkowy” za nami

Data publikacji 02.12.2019

Ostatni weekend miesiąca nazywany „andrzejkowym” za nami. Wiele osób skorzystało z okazji do wspólnych spotkań i zabawy, co wiązało się z koniecznością podróżowania. W okresie tym policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone działania kontrolne na drogach.

Od piątku (29.11.2019) do niedzieli (01.12.2019) na drogach powiatu włocławskiego można było zauważyć wzmożoną ilość patroli policyjnych. Funkcjonariusze przeprowadzili kolejną edycję akcji „Trzeźwy kierujący” oraz zwracali uwagę na osoby, które nie stosowały się do przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących i zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Poza tym od piątku ujawnili na terenie miasta i powiatu dwóch nietrzeźwych kierowców oraz dwóch prowadzących pojazdy pomimo zakazu sadowego.

Ponadto na terenie działania włocławskiej komendy doszło do kilkunastu kolizji drogowych, a dwóch kierujących straciło uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Przy takich okazjach jak andrzejki, policjanci niezmiennie apelują o rozsądek na drodze i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Każdy kierujący, który nie jest pewien, czy może bezpiecznie wsiąść „za kółko”, może podejść do najbliższej jednostki policji i sprawdzić stan trzeźwości.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski