Alkohol dodał mu odwagi, ale odebrał rozum - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Alkohol dodał mu odwagi, ale odebrał rozum

Data publikacji 29.11.2019

Policjanci z Włocławka zatrzymali wczoraj pijanego, agresywnego mężczyznę, który jeździł po mieście i nie widział nic złego w swoim postępowaniu. 35-latek podczas zatrzymywania dodatkowo znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną. Dziś mieszkaniec Włocławka usłyszy zarzuty.

Wczoraj (28.11.2019) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który miał wybić szybę w oknie zgłaszającej, a następnie odjechać samochodem audi. Mundurowi podczas patrolowania osiedla, na skrzyżowaniu ulic, zauważyli pojazd pasujący do opisywanego i zatrzymali go do kontroli.

Zaraz po zaparkowaniu, ze środka wyszedł mężczyzna, który zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec funkcjonariuszy. Nie wykonywał ich poleceń, obrażał ich i atakował. Został szybko obezwładniony i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

35-latek nie widział niczego złego w swoim postępowaniu, był oburzony, że policjanci go zatrzymują. Emocje opadły mu dopiero w policyjnej celi, gdzie trzeźwiał.

Dzisiaj usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski