Wiadomości

Pijany 72-latek kierujący autem pomimo zakazu sądu, ujęty przez świadków

Data publikacji 27.11.2019

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego najprawdopodobniej zapobiegło wczoraj tragedii na drodze wojewódzkiej w gm. Izbica Kujawska. Kompletnie pijanego i agresywnego mężczyznę ujęli świadkowie jego niebezpiecznych manewrów. 72-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Kierowcy jadący wczoraj (26.11.2019) po południu drogą wojewódzką W-270 w kierunku Izbicy Kujawskiej wykazali się wzorową postawą i odwagą.  Przejeżdżając przez jedną z miejscowości w gm. Izbica Kujawska ujrzeli volkswagena, który wykonywał niepewne manewry na drodze. Siedzący „za kółkiem” starszy mężczyzna nieomal doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. Auto co chwilę gasło, a gdy już ruszyło, nie trzymało prostego toru jazdy.

Osoby, które jechały za pojazdem, postanowiły niezwłocznie go zatrzymać i sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Był oburzony zachowaniem świadka i zachowywał się wobec niego agresywnie. Inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy widzieli reakcję kierującego volkswagenem, natychmiast udzielili pomocy interweniującemu mężczyźnie. Wspólnie oczekiwali na patrol policji, pilnując siedzącego „za kółkiem” i uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Świadkowie zdarzenia dodatkowo zadbali także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Oświetlili miejsce postoju auta na zakręcie przy użyciu latarek i elementów odblaskowych, ostrzegając innych kierujących o utrudnieniach na danym odcinku drogi.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Na dodatek 72-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec pobliskiej miejscowości trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski