Wiadomości

Podsumowanie poniedziałkowych działań „Prędkość” na włocławskich drogach

Data publikacji 26.11.2019

Podczas wczorajszych (26.11.2019) ogólnopolskich działań „Prędkość” włocławscy policjanci przeprowadzili 153 kontrole pojazdów. Za stwierdzone przekroczenie prędkości nałożyli 53 mandaty oraz w jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Przez cały wczorajszy dzień trwały ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Uczestniczyli w nich również włocławscy policjanci. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, w tym szczególną uwagę zwracali na kwestie związane z ograniczeniem prędkości.

Wynikiem działań było 153 kontroli pojazdów, z których 53 dotyczyło przekroczenia prędkości i kierowcy za te wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi.

Natomiast jeden z kierowców utracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 55 km/h. Kontrola prędkości dokonana przy ulicy Toruńskiej we Włocławku wykazała, że 35-letni kierujący oplem jechał 105 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h.  

Także policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowy. Dla 9 kierowców kontrola zakończyła się elektronicznym zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za stwierdzone nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski