Włocławscy profilaktycy na spotkaniach z młodzieżą - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Włocławscy profilaktycy na spotkaniach z młodzieżą

Od poniedziałku przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Włocławku spotykali się z uczniami szkół ponadpodstawowych. Z nastolatkami rozmawiali głównie o czynach karalnych i konsekwencjach jakie grożą za ich popełnianie. Młodzież miała także okazję poznać budynek komendy i dowiedzieć się czym zajmują się mundurowi z poszczególnych wydziałów.

W poniedziałek (18.11.2019) profilaktycy wraz z dzielnicowym odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom konsekwencji, które grożą za popełnianie czynów karalnych. Poruszano także zagadnienia związane z cyberprzestępczością i hejtem. Młodzież chętnie zadawała pytania i poddawała wspólnej analizie konkretne problemy występujące w ich środowisku.

Tego samego dnia jednostka policji gościła u siebie uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych. Spotkanie miało charakter informacyjno-konsultacyjny, podczas którego przedstawiano zebranym zawód policjanta. Młodzież zwiedzała budynek komendy i poznawała poszczególne wydziały, które zajmują się rozwiązywaniem różnych spraw. Przy okazji omówiona została kwestia naboru do służby i etapy rekrutacji.

Z kolei w środę (20.11.2019) przedstawicielka Zespołu Profilaktyki Społecznej Policji z Włocławka udała się z wizytą do Zasadniczej Szkoły Branżowej Sokrates. Z uczniami klas pierwszych prowadziła dyskusję odnośnie odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i zabronione. Zwróciła także uwagę na zjawisko demoralizacji i konsekwencji wiążących się z tym procesem.

Młodzież to szczególna grupa odbiorców, w dużej mierze kierująca się opinią rówieśników. Nastolatkowie często próbują zdobyć aprobatę kolegów balansując na granicy prawa i nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności za czyny, które popełniają. Spotkania z policjantami służą przestrzeganiu nieletnich przed złamaniem prawa i podnoszeniu ich poziomu świadomości w zakresie grożących konsekwencji.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski