Wiadomości

Przedszkolaki z Brześcia Kujawskiego odwiedziły komendę policji we Włocławku

Data publikacji 31.10.2019

Praca w policji to wyjątkowa służba, która przynosi wiele satysfakcji, ale wymaga także odpowiednich kwalifikacji. Policjanci to osoby, które zawsze pomogą w potrzebie i dlatego warto się do nich zwracać w trudnych sytuacjach. Takich informacji oraz wiele innych ciekawostek mogły posłuchać dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brześciu Kujawskim, które odwiedziły dziś Komendę Miejską Policji we Włocławku.

Dzisiejszy (31.10.2019) mroźny poranek nie przeszkodził przedszkolakom z Brześcia Kujawskiego w wyprawie do Włocławka, do tutejszej komendy policji. Dzielni kilkulatkowie, pod opieką swoich wychowawców i st. sierż. Katarzyny Jaworskiej, zwiedzili budynek jednostki i poznali pracujących w nim policjantów.

Swoją wizytę maluchy rozpoczęły od miejsca, w którym oficer dyżurny wraz ze swoimi pomocnikami kieruje pracą patroli policyjnych oraz odpowiada za ład i porządek na podległym terenie poprzez koordynację pracy wszystkich policjantów. Stamtąd przeszły do miejsca, w którym zwykle przebywają osoby zatrzymane a funkcjonariusze sporządzają niezbędną dokumentację.

Policjantka zabrała przedszkolaków także na teren wewnętrznego parkingu, przy którym mieszkają czworonożni patrolowcy. Tam przewodnik psa zaprezentował swojego przyjaciela i pomocnika w służbie Huragana, który jako pies policyjny pełni służbę wraz ze swoim panem. Funkcjonariusz opowiedział maluchom jak wygląda praca ze zwierzęciem oraz jak należy się nim opiekować. Potem zaprezentował im kilka umiejętności swojego pupila i zdradził sekret jego ulubionych przekąsek.

Następnie przedszkolaki obejrzały z bliska radiowóz i wcieliły się w rolę stróża prawa poprzez zdejmowanie odcisków palców. Każdy z nich na pamiątkę otrzymał ślady swoich linii papilarnych.

Na zakończenie policjantka opowiedziała kilkulatkom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, numerach alarmowych i wskazała na konieczność używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze. Przedszkolaki opuściły budynek komendy z uśmiechem na twarzy i garścią praktycznych porad z zakresu bezpieczeństwa.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski