Policjantki szkoliły przedsiębiorców - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjantki szkoliły przedsiębiorców

Data publikacji 31.10.2019

Wczoraj policjantki z Włocławka przeprowadziły szkolenie dla osób prowadzących biznes na zasadach franczyzy. Zainteresowani mieli okazję usłyszeć od mundurowych cenne rady pozwalające na odróżnienie przestępstwa od wykroczenia oraz wskazówki jak zachować się w momencie wystąpienia zagrożenia. Uzyskane w ten sposób informacje będą mogli wykorzystać w codziennej pracy.

W środę rano (30.10.2019) przedstawicielki Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku gościły w budynku jednostki franczyzobiorców jednej z sieci marketów, z którymi rozmawiały na temat przestępstw i wykroczeń. Franczyzobiorcy to osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą pod marką konkretnej firmy, z którą współpracują na jej zasadach, ale na własny rachunek.

Spotkanie miało formę szkolenia, dzięki któremu zgromadzeni mogli dowiedzieć się w jakich sytuacjach dochodzi do złamania prawa, co i kto podlega odpowiedzialności karnej oraz na jakie zachowania zwracać szczególną uwagę. Policjantki szczegółowo omówiły różnicę pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem, a także wskazały na różne formy ich popełniania, co skutkuje różnicą w poniesieniu odpowiedzialności za konkretne czyny.

Ważnym elementem szkolenia była także kwestia bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki podkreślały i omawiały w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje oraz klientów w momencie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji.

Na zakończenie policjantki przeanalizowały z zebranymi gośćmi przykładowe zdarzenia kryminalne, w których zalecały właściwe metody postępowania. Ponadto wskazywały kto i w jakich okolicznościach może złożyć zawiadomienie na policję, a także co powinno być w nim zawarte.

Uczestnicy szkolenia ochoczo angażowali się w jego przebieg. Zadawali wiele pytań, a odpowiedzi, które usłyszeli, z pewnością przydadzą im się w pracy.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Szkolenie w komendzie dla przedsiębiorców
  • Szkolenie w komendzie dla przedsiębiorców
  • Szkolenie w komendzie dla przedsiębiorców