Rozpoczęły się działania „ZNICZ 2019” w powiecie włocławskim - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Rozpoczęły się działania „ZNICZ 2019” w powiecie włocławskim

Data publikacji 31.10.2019

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych już dzisiaj (31.10.2019) od godzin porannych ruszyły policyjne działania „ZNICZ 2019”. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo i płynność ruchu w rejonach cmentarzy. Działania potrwają do niedzieli 3 listopada.

W piątek przypada Dzień Wszystkich Świętych i zapewne wielu z nas będzie odwiedzać groby bliskich. W związku z tym już od dzisiaj (31.10.2019) ruszyła ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”, w której uczestniczą również włocławscy policjanci.  Przez najbliższe dni należy spodziewać się więc większej ilości patroli na drogach miasta i powiatu, a także w rejonach cmentarzy.

Mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach. Działania policjantów polegać będą na m.in. na ujawnianiu i eliminowaniu nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, a także będziemy czuwać nad płynnością ruchu. Policjanci podczas kontroli będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką się poruszają pojazdy, prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów. Mundurowi zwrócą uwagę także na  sposób poruszania się pieszych po drodze, w czy posiadają obowiązkowe elementy odblaskowe poza obszarem zabudowanym.

W tych dniach apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę i dostosujmy swoją prędkość do często zmieniających się warunków na drodze. Nie jedźmy na pamięć, gdyż w tym czasie w rejonie cmentarzy zmieniona będzie organizacja ruchu.  W miarę możliwości korzystajmy ze środków komunikacji publicznej, których oznaczone linie specjalnie będą „uprzywilejowane” w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochody prywatne nie będą mogły wjechać i zaparkować.

Policyjne działania potrwają do niedzieli (03.11.2019).

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski