Zderzenie dwóch busów w powiecie włocławskim - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Zderzenie dwóch busów w powiecie włocławskim

Data publikacji 30.10.2019

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze P-2915C w miejscowości Koniec (powiat włocławski). W wyniku zderzenia dwóch busów osiem osób poszkodowanych zostało przetransportowanych do szpitali. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (30.10.2019) około godziny 7 w m. Koniec (gm. Lubraniec), gdzie zderzyły się samochody vw transporter i mercedes vito, w których podróżowało 8 osób dorosłych. Policjanci zabezpieczyli miejsce na czas akcji ratowniczej i po jej zakończeniu wykonywali czynności w sprawie wypadku drogowego. Mundurowi wstępnie ustalili, że 51-letni kierujący vw jadąc drogą gminną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi mercedes poruszającemu się drogą powiatową 2915C. W wyniku zdarzenia sześć osób z vw transportera i dwie z mercedesa vito zostały przetransportowane do okolicznych szpitali przy użyciu karetek pogotowia i lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa i gminna w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana i wyznaczono objazdy. Policjanci z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim prowadzić będą w sprawie wypadku drogowego postępowanie, które wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.  

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Policjanci podczas działań przy wypadku drogowym
  • Policjanci podczas działań przy wypadku drogowym
  • Policjanci podczas działań przy wypadku drogowym
  • Policjanci podczas działań przy wypadku drogowym