Policyjna lekcja dobrych nawyków - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policyjna lekcja dobrych nawyków

Data publikacji 18.10.2019

Zdobywanie wiedzy innej niż szkolna bywa ciekawym doświadczeniem i niejednokrotnie miłą odmianą dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo świadomość, że przyda się ona w codziennym życiu i ma wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych, przemawia do rozsądku i powstrzymuje przed nieprzemyślanymi działaniami. Wszystko to w prosty, a czasem zabawny sposób przekazują przedstawiciele włocławskiej policji na spotkaniach z uczniami szkół i przedszkoli. Dzięki miłej atmosferze i dobrej zabawie im towarzyszącej, dzieci i młodzież nawet nie zauważają, że zdobywają wiedzę i utrwalają dobre nawyki.

Doświadczenia te podzielają uczniowie kolejnej placówki edukacyjnej, do której udali się policjanci w miniony czwartek i piątek.

W czwartek (17.10.2019) funkcjonariusze zespołu profilaktyki włocławskiej policji wraz z dzielnicowym gościli w Szkole Muzycznej przy ul. Wiejskiej. Z uczniami klas 1-3 rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w domu, na podwórku, a przede wszystkim na drodze. Najmłodsi poznawali podstawowe znaki i symbole drogowe, podczas gdy starsi mieli okazję przypomnieć sobie ich znaczenie i utrwalić prawidłowe reakcje. Wszystkie maluchy bezbłędnie podawały numery alarmowe i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Z kolei w piątek (18.10.2019) policjanci odwiedzili starszych uczniów tej samej podstawówki. Z klasami 4-8 rozmawiali na temat odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny i przestrzegali przed zażywaniem środków odurzających, głównie dopalaczy. Nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania i opowiadając o własnych przeżyciach i spostrzeżeniach.

Dzięki takim policyjnym lekcjom prowadzone przez policjantów programy takie jak „Bezpieczna droga do szkoły” czy pogadanki z zakresu demoralizacji skierowane do uczniów, stają się nie tylko odległymi hasłami, ale poprzez sposób ich realizacji i przyjemny odbiór przez zainteresowanych, pozostają w pamięci na długo i mają rzeczywisty wpływ na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Spotkanie policyjnych profilaktyków z uczniami Szkoły Muzycznej we Włocławku
  • Spotkanie policyjnych profilaktyków z uczniami Szkoły Muzycznej we Włocławku
  • Spotkanie policyjnych profilaktyków z uczniami Szkoły Muzycznej we Włocławku
  • Spotkanie policyjnych profilaktyków z uczniami Szkoły Muzycznej we Włocławku