Wiadomości

Uczyli się bezpiecznych zachowań i poznali tajniki policyjnej służby

Data publikacji 17.10.2019

Funkcjonariusze włocławskiej komendy policji spotkali się kilkakrotnie od początku tygodnia z dziećmi uczęszczającymi do placówek dydaktycznych na terenie miasta. Część maluchów przybyła z wizytą do budynku jednostki przy ul. Okrężnej, podczas gdy inni gościli u siebie stróżów prawa. Każde spotkanie było okazją do przyswojenia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa i możliwością poznania zawodu policjanta.

W poniedziałek (14.10) do budynku komendy przybyły dzieci z Przedszkola nr 12 przy ul. Bukowej. Grupa kilkulatków przyglądała się pracy umundurowanych i nieumundurowanych policjantów na służbie. Maluchy rozmawiały o bezpieczeństwie i oglądały z bliska radiowóz. Na koniec każdy otrzymał swój własny odcisk palca.

Z kolei we wtorek (15.10) włocławscy profilaktycy udali się z wizytą do Przedszkola Akademickiego przy Państwowej Uczelni Zawodowej, mieszczącego się przy ul. 3-go Maja. Policjantki rozmawiały z dziećmi o sposobach unikania zagrożeń i ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię w miasteczku ruchu drogowego. Maluchy chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się z przedstawicielkami komendy swoimi spostrzeżeniami odnośnie pracy policjantów.

Następnego dnia, w środę (16.10), jednostka policji we Włocławku ponownie gościła najmłodszych adeptów nauki. Tym razem byli to kilkulatkowie z Przedszkola Publicznego nr 35 przy ul. 14 Pułku Piechoty. Policjantki oprowadziły je po budynku komendy i opowiedziały o swojej pracy. Maluchy dowiedziały się jak wytropić po śladach złodzieja oraz otrzymały pamiątkowe odciski palców. Największą atrakcją okazał się pokaz umiejętności policyjnego psa o imieniu Huragan oraz zasiadanie za kierownicą radiowozu.

Podczas każdego ze spotkań dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad bezpiecznego zachowania na drodze i w domu. Za każdym razem pilnie słuchały przedstawicieli policji i chętnie angażowały się w zajęcia. Przedszkolaki z dumą oznajmiały, ze kiedyś wstąpią w szeregi policji!

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkań z dziećmi