„Trzeźwy poranek“ na włocławskich drogach - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

„Trzeźwy poranek“ na włocławskich drogach

Data publikacji 16.10.2019

Kolejne działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek“ za nami. Włocławscy policjanci przeprowadzili w godzinach porannych ponad tysiąc badań kierowców pod kątem stanu ich trzeźwości. Na szczęście mundurowi nie odnotowali, aby któryś z nich kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie.

Dzisiaj (16.10.2019) włocławscy policjanci po raz kolejny sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek“. Mundurowi od wczesnych godzinach porannych do godziny 8:30 dokonali 1014 kontroli stanu trzeźwości. Efekt tych działań był zadowalający – mundurowi nie odnotowali żadnego przypadku jazdy na tzw. podwójnym gazie.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, że takie akcje będą powtarzane cyklicznie.

Jednocześnie przypominamy, że za kierowanie pojazdem od 0,2 do  0,5 promila może nam grozić kara aresztu, grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jednak kiedy badanie alkotestem wykaże ponad 0,5 promila to odpowiadamy wtedy za przestępstwo. Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 lat do nawet 15. W każdym przypadku policjanci na konto zatrzymanego dopiszą 10 punktów karnych.  

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań na włocławskich drogach sprawdzali trzeźwość kierujących
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań na włocławskich drogach sprawdzali trzeźwość kierujących