Policjant po służbie ujął złodzieja - Wiadomości - KMP we Włocławku

Wiadomości

Policjant po służbie ujął złodzieja

Data publikacji 11.10.2019

Funkcjonariusz włocławskiej komendy policji ujął wczoraj w czasie wolnym od służby sprawcę kradzieży. Policjant widząc niepokojącą sytuację, natychmiast ruszył z pomocą dwóm ekspedientkom. Dzięki jego niezwłocznej reakcji, nastoletni sprawca kradzieży stanie przed sądem.

Wczoraj wieczorem (10.10.2019) jeden z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku mł. asp. Łukasz Sztubecki jadąc swoim samochodem ulicą Kościuszki, w czasie wolnym od służby, zauważył niepokojącą sytuację. Policjant widział jak ze sklepu odzieżowego wybiega młody mężczyzna trzymający towar w ręku, a za nim podążają dwie kobiety próbujące go uchwycić. Doświadczony funkcjonariusz od razu wiedział, że doszło do złamania prawa. Nie wahając się ani chwili, zatrzymał auto i ruszył w stronę uciekiniera. Policjant szybko ujął sprawcę kradzieży i przekazał go przybyłym na miejsce stróżom prawa będącym na służbie. 14-letni mieszkaniec Włocławka odpowie za kradzież przed sądem.

Postawa aspiranta w pełni odzwierciedla stwierdzenie, że policjantem jest się całą dobę i najważniejsza jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi. Jesteśmy dumni z naszego kolegi! Dzięki takim funkcjonariuszom z pewnością możemy czuć się bezpieczniejsi.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińśka
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski