Zatrzymani dwaj braci odpowiedzą za kilka „grzeszków” - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Zatrzymani dwaj braci odpowiedzą za kilka „grzeszków”

Data publikacji 12.09.2017

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy uszkodzili mienie na jednej z posesji oraz naruszyli mir domowy. Dodatkowo podczas zatrzymania byli agresywni i znieważyli funkcjonariuszy. Obaj nietrzeźwi trafili do policyjnego aresztu. Za te wszystkie czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (11.09.17) po godzinie 14 policjanci podjęli interwencję w Chełmicy Cukrownia (gm. Fabianki) dotyczącą pobicia przez nn osoby dwóch mężczyzn. Podczas rozpytania dwaj braci w wieku 28 i 34-lat twierdzili, że przy jednej z posesji zostali zaatakowani i pobici przez grupę trzech osób. Mundurowi weryfikując ich wersję ustalili, że chwilę wcześniej obaj po uszkodzeniu ogrodzenia weszli na jedną z posesji i pomimo prośby właścicielki nie chcieli opuścić prywatnego terenu. Dodatkowo dobijając się do drzwi uszkodzili szybę. Agresywni mężczyźni po chwili opuścili posesję i poszli w do pobliskiego sklepu. Policjanci mając wiedzę co do przebiegu zdarzenia zatrzymali dwóch braci, którzy stali się agresywni  oraz znieważyli funkcjonariuszy. Po doprowadzeniu do komendy i sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, że 28-latek miał 1,7 promila alkoholu, natomiast starszy ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Obaj bracia trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (12.09.17) po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawią im zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego, znieważenia funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia. Za te wszystkie czyny może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski