Włocławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo przy szkołach - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Włocławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo przy szkołach

Data publikacji 07.09.2017

Od poniedziałku (04.09.17) dzieci i młodzież rozpoczęła rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów docierających do szkół czuwają włocławscy policjanci. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy szkół, ale przez cały rok będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach w ramach akcji MSWiA „Kręci Mnie Bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Wakacje już minęły. Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Od poniedziałku (04.09.17) uczniowie po raz pierwszy przyszli do szkół i rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/18. Jak co roku policjanci podejmują w związku z tym odpowiednie działania prewencyjne, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do szkoły oraz powrotów do domu.

Poprzedzającymi dzisiejsze działania były sprawdzenia stanu oznakowania ulic, dróg wiodących do szkół w ostatnich dniach wakacji. Mundurowi na koniec sierpnia br. nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Natomiast od poniedziałku (04.09.17) rozpoczął się kolejny etap działań prewencyjnych w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Polega on na patrolowaniu ulic wiodących do placówek oświatowych, szczególnie w godzinach, w których dzieciaki docierać będą na zajęcia lub po ich zakończeniu. Przez najbliższe dni przy szkołach będzie można spotkać nie tylko dzielnicowych, ale również policjantów ruchu drogowego. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się po ulicach, drogach osób pieszych, ale również na wszelkiego typu naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy.

Natomiast przedstawiciele zajmujący się profilaktyką społeczną spotykać się będą przez cały rok z uczniami w szkołach i będą rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Działania realizowane przez włocławskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wpisują się w rozpoczętą we wtorek (05.09.17) akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski
Ładowanie odtwarzacza...