50-latek miał narkotyki i nie tylko w mieszkaniu - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

50-latek miał narkotyki i nie tylko w mieszkaniu

Data publikacji 04.09.2017

Włocławscy policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał narkotyki oraz alkohol i papierosy bez znaków akcyzowych. Mundurowi ujawnili ponad 50 g środków odurzających oraz 192 litry alkoholu i 100 paczek papierosów. Teraz 50-latkowi grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawniają w czasie swych działań różne ilości narkotyków. Bywa, że są to znaczne ilości, czasami nieco mniejsze środków odurzających. Podczas takich działań ujawniają również inne nielegalne produkty w tym alkohol i papierosy, których pochodzenie jest nieznane. Każdy produkt nie wiadomego pochodzenia nie powinien pojawić się na rynku.

Tym razem policjanci w środę (30.08.17) zjawili się w jednym z mieszkań w centrum Włocławka. To właśnie tam, w mieszkaniu 50-letniego mężczyzny ujawnili kilkadziesiąt gram środków odurzających oraz alkohol i papierosy bez znaków akcyzowych. W trakcie przeszukania, w pokoju zabezpieczyli  woreczki strunowe z prawie 43 gramami amfetaminy, prawie 10 gram marihuany oraz w kartonach butelki z alkoholem o łącznej objętości 192 litrów i 100 paczek papierosów bez wymaganych prawem znaków akcyzowych. „Właściciel” towaru został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.

W piątek (01.09.17) po zebraniu materiału policjanci doprowadzili 50-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania wyrobów spirytusowych i tytoniowych bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Za te wszystkie czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski