Święto włocławskich policjantów - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Święto włocławskich policjantów

Data publikacji 11.07.2017

Wczoraj (10.07.17) włocławscy policjanci obchodzili swoje święto. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 135 funkcjonariuszy. Nie zabrakło życzeń i podziękowań za rzetelną, ofiarną służbę.

Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa. W tym roku przypada 98 rocznica jej powstania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji.

Wczoraj (10.07.17) włocławscy policjanci uczestniczyli w uroczystych obchodach swojego święta. O godz. 12 w Bazylice Katedralnej rozpoczęła się msza św. celebrowana przez kapelana ks. Sebastiana Osińskiego.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Miasta Włocławek.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski w asyście Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Marcina Zaleśkiewicza wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awanse otrzymało 135 funkcjonariuszy naszej jednostki, w tym 7 przedterminowo.

Podczas ceremonii odczytano również nazwiska 2 policjantów, którzy uhonorowani zostali srebrnym medalem za długoletnią służbę oraz 3 funkcjonariuszy wyróżnionych brązową odznaką „Zasłużony policjant“. Odznaczenia te wręczone zostaną 14 lipca podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Chełmnie.

Pod adresem włocławskich policjantów, na czele z ich szefem insp. Marcinem Zaleśkiewiczem, popłynęło wiele ciepłych słów i podziękowań za rzetelną, pełną poświęcenia służbę.

Nie zabrakło również życzeń satysfakcji z wykonywanych zadań i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek