Włocławek „kręci bezpieczeństwo“ rowerowe - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Włocławek „kręci bezpieczeństwo“ rowerowe

Data publikacji 07.07.2017

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo“ policjanci i pracownicy włocławskiej komendy znakowali rowery i udzielali porad właścicielom jednośladów odnośnie sposobów zabezpieczenia ich przed kradzieżą. W trakcie siedmiu dni oznakowali aż 108 rowerów.

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo“ włocławscy policjanci prowadzą szereg działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Jedną z takich inicjatyw jest informowanie właścicieli jednośladów o sposobach ich zabezpieczenia przed kradzieżą.

Odstraszająco na potencjalnego złodzieja może działać na przykład oznakowanie roweru przez policję. Dzięki takim działaniom, jednoślad staje się dla przestępcy mniej atrakcyjnym celem. Ponadto w przypadku odnalezienia przez policję skradzionego roweru możliwa jest szybsza indentyfikacja jego właściciela.

Od kilku lat włocławscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i ich mienia, znakują rowery. Działania te cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

W ostanim czasie, podczas licznych festynów orgaznizowanych przez włocławską komendę, mieszkańcy mieli możliwość oznakowania swojego jednośladu i uzyskania wielu cennych porad na temat sposobów zabezpieczenia go przed kradzieżą. Festyny te ( 26.06 - 01.07.17) cieszyły się dużym zaintersowaniem rowerzystów. Równie licznie miłośnicy jednośladów przybyli we wtorek (04.07.17) do komendy.

W ciągu 7 dni policjanci i pracownicy włocławskiej jednostki oznakowali aż 108 jednośladów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tego typu działaniami profilaktycznymi.

Jednocześnie informujemy, że znakowanie rowerów we włocławskiej komendzie odbywa się w pierwszy wtorek miesiąca w godz. 12.00-16.00. Najbliższe - 01.08.2017 r.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek