Podczas festynów mieszkańcy „poznali swojego dzielnicowego“ - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Podczas festynów mieszkańcy „poznali swojego dzielnicowego“

Data publikacji 05.07.2017

Włocławscy policjanci zakończyli cykl imprez plenerowych realizowanych w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego“. Podczas 6-dniowych spotkań ze społecznością lokalną mundurowi rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Była to również doskonała okazja by przybliżyć mieszkańcom sylwetki i specyfikę pracy dzielnicowych.

W piątek (30.06.17) i sobotę (01.07.17) odbyły się kolejne i zarazem ostatnie festyny osiedlowe przygotowane przez włocławskich policjantów w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeńswto – poznaj swojego dzielnicowego. Przez 6 dni (26.06.17 – 01.07.17) policjanci i pracownicy policji spotykali się w plenerze ze społecznością lokalną, gdzie przekazywali wiele cennych porad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko.

 Na tego typu spotkaniach nie mogło oczywiście zabraknąć policjantów „pierwszego kontaktu“, czyli dzielnicowych. Mieszkańcy mieli więc doskonałą okazję, by spotkać się z dzielnicowym ze swojego rejonu i porozmawiać z nim o ewentualnych problemach, z jakimi się borykają.

Dzielnicowi z kolei mieli możliwość przybliżenia specyfiki swojej pracy i przekazania informacji o możliwych sposobach kontaktu z nimi. Temu celowi służy aplikacja mobilna „Moja Komenda“. Mundurowi informowali, jak, za pośrednictwem tej aplikacji ustalić dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Mieszkańcy otrzymali również breloczki i magnesy z numerami kontaktowymi kierowników dzielnicowych.

W czasie wszystkich festynów, które odbywały się w ramach tego przedsięwzięcia, obywatele mieli także możliwość oznakowania swojego jednośladu.

Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Pokaz sprzętu policyjnego – łodzie, radiowozy, motocykle, akcesoria technika kryminalistyki – to to, co dzieciaki lubią najbardziej. Również pies służbowy zaprezentował swoje umiejętności.

Dzieci biorące udział w spotkaniach, poza słodyczami i balonikami, otrzymały również „opaskę dla bobaska“. Opaska założona na rączkę dziecka umożliwia szybki kontakt z opiekunem, co może być  niezwykle pomocne w przypadku zagubienia się dziecka.

Tego typu spotkania ze społeczeństwem służą zacieśnianiu więzi pomiędzy policją a społecznością lokalną i pomagają w budowaniu relacji opartej na wzajemnym zaufaniu

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek