Weekendowe zatrzymania kierowców na „podwójnym gazie“ - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Weekendowe zatrzymania kierowców na „podwójnym gazie“

Data publikacji 04.07.2017

W miniony weekend włocławscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich trafił w ręce mundurowych dzięki obywatelskiemu ujęciu. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (01.07.17) około godz. 8.00 na ul. Toruńskiej, policjanci z włocławskiej „drogówki“ zatrzymali do kontroli drogowej audi kierowane przez 35-latka. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwosci kierującego. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w niedzielę (02.07.17) w gminie Lubraniec. Policjanci, mając podejrzenie, że kierujący lancią może być pijany, sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie 55-latka.

W wyeliminowaniu innego nietrzeźwego kierującego pomogł policjantom obywatel. Do zdarzenia doszło w niedzielę (01.07.17) po godz. 19 na ul. Zbiegniewskiej. Policjanci zostali zaalarmowani przez jednego z użytkowników dróg. Zauważył on, że jadąca przed nim mazda porusza się pod prąd, najeżdża na krawężniki. Styl jazdy wskazywał, że kierowca tego auta mógł byc pijany. Świadek, mając takie przypuszczenia, nie zawahał się zainterweniować – uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i powiadomił stróżów prawa. Skierowani na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego mazdą. Okazało się, że 45-latek miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki godnej naśladowania postawie obywatela nie doszło do tragedii, a kolejny nieodpowiedzialny pijany kierowca stanie przed sądem.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom grożą teraz 2 lata pozbawienia wolności.

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Joanna Seligowska-Ostatek